Ūdensvada ūdens tiek vairākkārt pārbaudīts, bet arī pēc visām pārbaudēm tas nevar būt piemērots lietošanai uzturā. Šī problēma rodas dēļ tā, ka ūdens saskaras ar vecu un netīru santehniku, kur caurulēs sakrājas gan organiskie, gan neorganiskie savienojumi. Interesanti, kā tas ietekmē cilvēka organismu?
Kādā daudzumā var lietot ūdensvada ūdeni?
Ja kādā brīdī nav filtrētā ūdens, var, protams, izdzert vienu glāzi centralizētā ūdens. Dēļ tā nekas slikts nenotiks. Bet šāda ūdens sistemātiska lietošana uzturā var radīt problēmas. Pārāk liels daudzums vielu – dzelzs, kalcijs, magnijs, nātrijs, hlors, kā arī slimības izraisošas baktērijas.
1. Saindēšanās ar nekvalitatīvo ūdeni.
Liekas, ka tie laiki, kad cilvēkiem nebija pieejamas efektīvas ūdens attīrīšanas tehnoloģijas, jau sen pagāja. Bet patiesībā arī mūsdienās ļoti bieži cilvēki mēdz saindēties, lietojot nekvalitatīvo ūdeni gan lielpilsētās, gan slavenākajos kūrortos. Par pierādījumu tam – pagājušajā gadā Hurgadā vairāk nekā 40 tūristi bija nogādāti ārstniecības iestādē. Visizplatītākie simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, caureja, galvassāpes, vemšana u.c.
Ja Jums ir kaut minimālas šaubas par ūdens kvalitāti, kas netiek attīrīts ar reversā osmozes sistēmu, nelietojiet to uzturā.
Kādas problēmas var izraisīt centralizētā ūdens lietošana?
1. Ādas priekšlaicīga novecošanās, nieze un sausā āda, matu izkrišana, zobu veselības problēmas.
2. Onkoloģija, sirds slimības.
3. Pataloģijas jaundzimušajiem.
4. Plaušu un gremošanas trakta problēmas.
Ūdens – tas, kas nepieciešams katru dienu un lielā daudzumā. Tāpēc ārkārtīgi svarīgi, lai tas būtu kvalitatīvs, lai nekādā gadījuma neriskētu ar savu veselību.