Vai ir vērts iegādāties ūdeni pudelēs?

Aktuāla alternatīva centralizētam ūdenim

 

Par pēdējiem desmit gadiem daudzi cilvēki ir atteikušies dzert krāna ūdeni. Bet kādu alternatīvu izmantot? Viens no populārākiem – pirkt ūdeni pudelēs. Vai tāds ūdens tiešām ir labāks?

 

Pudelētā ūdens problēmas:

Cena

Daži no mums tiešām rūpējas par savu veselību. Tādēļ gatavi pārmaksāt, lai nedzertu ūdeni no krāna.

Ja ik pēc divām dienām Jūs pērkat kārtējo “pieclitreni”, tad mēnesī sanāk laba summa. 

Sastāvs

Būtu labi arī pārmaksāt, ja kvalitāte būtu tā vērta. Ja ūdensvada ūdens regulāri tiek pārbaudīts, tad pudelēto ūdeni pārbauda daudz retāk, kā arī ūdeni katrā pudelē pārbaudīt nav iespējams. 

Kaitīgums

Uz etiķetes Jūs noteikti redzēsiet informāciju par to, cik tīrs un veselīgs ir šis ūdens, ar minerāļiem bagāts. Protams, ne vārda par potenciāli kaitīgām vielām un to daudzumu. Mēs pastāstīsim par TOP 3 vielām:

1. Hlora atlikumi. 

Lielākā daļa no pudelētā ūdens, ko varat iegādāties tuvākajos veikalos, pieder pie  pirmās kategorijas. Ko tas nozīmē? Būtībā mēs runājam par parasto krāna ūdeni, kas kādā veidā tika attīrīts. Attīrītā ūdens vērtība ir atkarīga no tā, cik kvalitatīvi tiek iznīcinātas visas liekas un potenciāli kaitīgās vielas, piemēram, hlors. Diemžēl ir grūti pilnībā likvidēt šo vielu, izmantojot standarta filtrēšanas procedūras: hlors labi kondensējas ar ūdens tvaikiem. Tāpēc tas paliek pudelēs iepildītā ūdenī.

2. Vara savienojumi. Artēziskajam ūdenim, kas tiek iepildīts pudelēs, arī tiek veikta daudzpakāpju attīrīšanas procedūra. Tomēr šeit ir galvenais paradokss: jā, ūdens tiek daļēji attīrīts, bet tajā pašā laikā tas kļūst piesārņots. Parasti destilētāju virsma ir pārklāta ar misiņu. Tādā veidā varš nokļūst ūdenī. Jā, šis elements ir labvēlīgs organismam, taču vara daudzums, kas organismā nonāk, teiksim, no pārtikas produktiem, ir stingri jāierobežo. Pieļaujamās vara devas pārsniegšana dzeramajā ūdenī var izraisīt muskuļu sāpes, miega traucējumus, nervozitāti un paaugstinātu uzbudināmību. Daži eksperti uzskata, ka varš var izraisīt priekšlaicīgu novecošanos.

3.  Konservanti.

Šeit viss ir vienkārši: bez konservantiem ūdens pudelēs vienkārši netiks uzglabāts. Lai sasniegtu 1-2 gadu glabāšanas termiņu, konservanti ir nepieciešami.

4. Bisfenols A. Šis ir pēdējais un satraucošākais punkts. Tas ir ķīmiskais savienojums, kas bieži sastopams plastmasā. Tā kaitīgumu cilvēka veselībai oficiāli apstiprinājusi ASV Pārtikas un zāļu pārvalde. Ja cilvēks dzer tikai ūdeni pudelēs, bisfenola A daudzums organismā palielinās un kļūst par nopietnu riska faktoru. Bisfenols A izšķīst ūdenī, ja to ilgstoši uzglabā pudelēs augstā temperatūrā. Un tieši vasaras sezonā dzērieni plastmasas pudelēs kļūst viskaitīgākie. 

 

Lietojiet tikai tīru ūdeni un rūpējieties par savu veselību!